Comarch ERP XT – zgodny z Nowym Ładem

Najnowsza wersja programu Comarch ERP XT jest dostosowana do przepisów Nowego Ładu. Takich jak nowa skala podatkowa czy nowe zasady wyliczania składki zdrowotnej. Program wzbogacił się również o komunikator z biurem rachunkowym.

Przepisy Nowego Ładu mają na celu zminimalizowanie strat wywołanych pandemią covid – 19. Większość z nich wchodzi w życie w styczniu 2022 rok. Jednak już teraz program Comarch ERP XT jest gotowy na tą zmianę. Użytkownicy programu do obsługi Faktur, Magazynu czy Księgowości mogą spać spokojnie. Comarch ERP XT jest dostosowany do nowych progów podatkowych. Program obsługuje kwoty wolne od podatku, które w oparciu o Nowy Ład sa zwiększone do 30 tys. zł. Pojawiły się zmiany na formularzu pracownika dodano również nowe zasady wyliczania wynagrodzeń. Zgodnie z nowymi przepisami na fakturze korekta nie trzeba będzie wpisywać przyczyny korekty. W związku z tym w programie Comarch ERP XT takie elementy jak przyczyna korekty występują obecnie w liście elementów dobrowolnych.

Kolejna zmiana to brak konieczności dołączania słowa duplikat do ponownie wysyłanej faktury. W programie Comarch ERP XT dokumenty wystawione w styczniu 2022 nie będą zwierać wydruku duplikat. W programie jest już dostępna nowa schema JPK_V7. Wprowadzono w niej informacje uwzględniane w uldze na złe długi.

Comarch ERP XT wzbogacił się również o nowe funkcjonalności takie jak komunikator z biurem rachunkowym. Każdy użytkownik programu może wysłać bezpośrednio z Comarch ERP XT wiadomość tekstowa dokumenty czy pliki graficzne do biura rachunkowego.

Szczegółowy opis zmian znajdziesz TUTAJ

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *