Jak działa API w Comarch ERP XT

Comarch ERP XT to nie tylko prosty w obsłudze program do fakturowania online. To również aplikacja która pozwoli na sprzedaż w internecie. Ponadto umożliwia również połączenie Comarch ERP XT
z dowolnym oprogramowaniem wykorzystywanym w firmie.

API to nic innego jak interfejs programistyczny. Zapisane w nim reguły definiują jak program Comarch ERP XT komunikuje się z innymi rozwiązaniami. Dzięki temu ERP XT można połączyć z dowolnym programem.

Usługa API jest dostępna z poziomu programu Comarch ERP XT. Jest dedykowana dla firm, które korzystają w swoich zasobach z rozwiązań innych niż Comarch. Takim przykładem może być sklep internetowy czy platforma aukcyjna. Zależy im przy tym aby dokumenty zamówień, dokumenty handlowe znalazły się właśnie w programie Comarch ERP XT. API można określić jako rodzaj łącznika między zewnętrznym oprogramowaniem a Comarch ERP XT.

Istotne jest to że taka wymiana danych jest dwukierunkowa. Dane z programu Comarch ERP XT przesyła się do zewnętrznego programu. Drugi kierunek to import danych do Comarch ERP XT. Przykładowe dane, które są importowane to produkty, płatności lub faktury sprzedaży. Z kolei eksportować można towary, kontrahentów czy dokumenty sprzedaży jak również faktury pro – forma. Przy eksporcie kontrahentów pobierane są oznaczenia krajów UE oraz odpowiednie stawki VAT. Natomiast przy fakturach sprzedaży można pobrać dokument o wskazanym numerze. Usługa API obsługuje też dokumenty w buforze czyli na brudno. Nie obsługuje natomiast korekt czy faktur zaliczkowych.

 

Aby skorzystać z usługi API wystarczy zarejestrować konto w Comarch ERP XT a następnie zadeklarować chęć korzystania z usługi API. W tym momencie następuje połączenie dowolnego programu z Comarch ERP XT. W efekcie czego możemy korzystać z automatycznego fakturowania.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *