Odzyskaj pieniądze z Comarch ERP XT

Na uwagę zasługuje nowa usługa finansowa w programie Comarch ERP XT. Mowa tutaj o usłudze windykacji i profesjonalnym odzyskiwaniu należnych środków ze wykonane usługi. Korzystanie z usługi jest możliwe dzięki zintegrowaniu programu Comarch ERP XT z platformą Comarch Finance Connect. Dzięki takiemu rozwiązaniu odzyskiwanie należności można wykonać online w zaledwie kilku krokach.

Z ostatnich raportów KRD wynika, że aż 815 mln złotych muszą odzyskać właściciele jednoosobowych firm od sowich kontrahentów. Tyle wynosi średnia długu od nierzetelnych kontrahentów. Właściciele firm mają dwa rozwiązania aby ściągnąć należności – faktoring i windykacja. Postaramy się przybliżyć czym te obie formy się różnią i którą z nich wybrać.

Faktoring czy windykacja? – Co wybrać

Usługa windykacji w programie Comarch ERP XT polega przede wszystkim na polubownym odzyskaniu środków finansowych. Windykację należy traktować jako pewien proces, gdzie staramy się jak najszybciej w możliwie bezkonfliktowy sposób odzyskać pieniądze. Jej celem jest odzyskanie środków i zachowanie dobrych relacji z naszym klientem. Podsumowując zachowujemy zarówno płynność finansową jak i kontrahenta, który poprzez nasze asertywne działania nie czuje się urażony.

Windykacja w programie Comarch ERP XT jest bezpłatna i dostępna online. Wszystko to dzięki połączeniu Comarch ERP XT z platformą Comarch Finance Connect. Aby to zrobić wystarczy założyć konto na platformie jednym kliknięciem zintegrować z programem, aktywować usługę i na końcu zacząć z niej korzystać.  W ten sam sposób aktywujemy usługę faktoringu.

Przy czym to użytkownik decyduje o wyborze odpowiedniej formy. Decydując się na usługę faktoringu nie czekamy na należne nam środki, bowiem otrzymujemy je niemal natychmiast. To firma faktoringowa wypłaca pieniądze należne z faktury. Jednak termin płatności nie może być dłuższy niż 30 dni. Dodatkowo w przyszłości to firma faktoringowa sprawdzi wiarygodność kontrahenta dla którego wystawiasz fakturę. Z obu form ściągania należności mogą korzystać użytkownicy programu Comarch ERP XT.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *